Rólunk

Közelgő események

Események nem találhatóak

loader

A Nagycétényi Alapiskola a nyitrai járás három magyar teljes szervezettségű iskoláinak egyike, mely magyar diákjainak létszámát tekintve a legnagyobb. Általános műveltséget nyújtó ,nyitott intézmény. Jelenleg 77 magyar ajkú gyermek látogattja intézményünket, és 16 szlovák diák. Összesen 93 tanulónk van. Magyar és szlovák tanítási nyelven folyik az oktatás.Csehiről, Kálazról, Nyitráról, Lapásról, Kiscétényből és Nagykérről utaznak hozzánk a diákok. Gazdag múlttal és hagyománnyal rendelkezünk. Célunk hagyományokon alapuló , de mégis korszerű stabil értékreddel bíró iskola kialakítása.
Fontosnak tartjuk a gyerekek tanításon kívüli foglalkozását. Erre szolgálnak szakköreink és az utántanítások, melyek a Monitor 9-re vagy a felvételikre készítik fel a kilencedikeseket.
Hagsúlyt fektetünk diákjaink tehetségének fejlesztésére, közel 30 tanulmányi és sportversenybe kapcsolódunk majd bele. A tanév végén a legeredményesebb tanulókat könyvjutalomban részesítjük.
Be szeretnénk vonni a szülőket, iskolabarátokat az iskolai életbe, ennek érdekében közös rendezvényeket szervezünk, mint pl. októberben a Napsugaras ősz c.délután, novemberben a Nyitott hét, decemberben a hagyományos karácsonyi vásár kerül megrendezésre.
Iskolai életünk gazdagításához járul hozzá az iskolaújság kiadása és az iskolrádió elindítása, melyhez közelebb kerültünk egy új iskolahangszóró – irányítópult megvételével. A tanítás szaktantermekben is folyik , számítástechnikai terem, nyelvi laboratórium, kémiai laboratórium áll majd a rendelkezésünkre.

Névnap

2019. május 21. kedd
Konstantin
A Nap kel 05:03-kor,
nyugszik 20:31-kor.

Holnap
Júlia, Rita
napja lesz.

Étlap

2019. 5. 13. - Hétfő

Polievka cesnaková so zemiakmi
Rizoto so zeleninou a syrom
Šalát z hlávkovej kapusty
Jablková šťava 100%

2019. 5. 14. - Kedd

Polievka zo zeleného mrazeného hrášku
Závarka
Zemiaky zapekané s mäsom a syrom
Šalát uhorkový
Citronáda

2019. 5. 15. - Szerda

Polievka fazuľová s fliačkami
Bravčový guláš segedínsky
Knedľa kysnutá
Čaj zelený

2019. 5. 16. - Csütörtök

Polievka milánska
Rybie filé vyprážané
Zemiakový šalát s uhorkami II.
Stolová voda

2019. 5. 17. - Péntek

Polievka minestrone
Chlieb k polievke