Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgSystemCentrora has a deprecated constructor in /home/fc005300/www_root/zscetin/plugins/system/centrora/centrora.php on line 32
 Rólunk

Alapiskola - Základná škola

Nagycétény - Veľký Cetín

Nyelv

Közelgő események

Események nem találhatóak

loader

Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgContentJw_sig has a deprecated constructor in /home/fc005300/www_root/zscetin/plugins/content/jw_sig/jw_sig.php on line 18

A Nagycétényi Alapiskola a nyitrai járás három magyar teljes szervezettségű iskoláinak egyike, mely magyar diákjainak létszámát tekintve a legnagyobb. Általános műveltséget nyújtó ,nyitott intézmény. Jelenleg 77 magyar ajkú gyermek látogattja intézményünket, és 16 szlovák diák. Összesen 93 tanulónk van. Magyar és szlovák tanítási nyelven folyik az oktatás.Csehiről, Kálazról, Nyitráról, Lapásról, Kiscétényből és Nagykérről utaznak hozzánk a diákok. Gazdag múlttal és hagyománnyal rendelkezünk. Célunk hagyományokon alapuló , de mégis korszerű stabil értékreddel bíró iskola kialakítása.
Fontosnak tartjuk a gyerekek tanításon kívüli foglalkozását. Erre szolgálnak szakköreink és az utántanítások, melyek a Monitor 9-re vagy a felvételikre készítik fel a kilencedikeseket.
Hagsúlyt fektetünk diákjaink tehetségének fejlesztésére, közel 30 tanulmányi és sportversenybe kapcsolódunk majd bele. A tanév végén a legeredményesebb tanulókat könyvjutalomban részesítjük.
Be szeretnénk vonni a szülőket, iskolabarátokat az iskolai életbe, ennek érdekében közös rendezvényeket szervezünk, mint pl. októberben a Napsugaras ősz c.délután, novemberben a Nyitott hét, decemberben a hagyományos karácsonyi vásár kerül megrendezésre.
Iskolai életünk gazdagításához járul hozzá az iskolaújság kiadása és az iskolrádió elindítása, melyhez közelebb kerültünk egy új iskolahangszóró – irányítópult megvételével. A tanítás szaktantermekben is folyik , számítástechnikai terem, nyelvi laboratórium, kémiai laboratórium áll majd a rendelkezésünkre.

Névnap

2019. november 13. szerda
Szilvia
A Nap kel 06:52-kor,